Esmaabi +372 51 77 456
Vastuvõtt +372 6 312 448

Edelweiss

Edelweiss laminaadid on Sveitsis kõrgtehnoloogiliselt valmistatud väga õhukesed komposiitmaterjalist plaadikesed. Nende pealispind on ilusa läike saavutamiseks lasertöödeldud. Värvi saab toonida vastavalt hamba loomulikule toonile Edelweiss kinnituskomposiidi  abil.

Tuleb silmas pidada ,et võimalik on saavutada kõrvalhammastega ligilähedane, mitte identne toon. “Edelweiss” laminaatide kuju on standartne,valikus on 3 standardsuurust. Standardlaminaadi kuju  saab arst  kuju pisut korrigeerida, kuid päris sama tulemust kui keraamilise laminaadiga siiski oodata ei saa.

Piiratud eelarve korral on see siiski soodsam lahendus naeratuse esteetika taastamisel.
Eeliseks on ka kiirus, naeratuse taastamine ühe visiidi vältel on Edelweiss laminaatidega võimalik !
Mõned näited järgnevatel fotodel:

Edelweiss laminaadid vajavad ülevaatust ja proffessionaalset puhastust 3-4 korda aastas. Kuna laminaadid pole hamba kuju järgi valmistatud ,siis pisiparandusti võib tavalisest sagedamini  vaja minna. Komposiidi lihvimise ja juurdepanemisega saab puudusi kompenseerida. Päris ideaalset komposiitlaminaadi ühilduvust oma hambaga saavutada pole võimalik kuna Edelweiss laminaati ei valmistata tehases patsiendi hamba pikkuse ,laiuse ja kumeruse järgi. Arst  saab laminaati vaid kohandada  kitsmaks ja lühemaks.. Välispinna kumerust muuta pole võimalik.
Ettevaatlik peab olema ka abrasiivse hambapastaga, valida tuleks võimalikult vähe abrasiivne hambapasta , vastasel juhul laminaadi läige kulub paari aastaga tuhmiks.
Edelweiss laminaat on servadest väga õhuke ja habras. Murdumise korral saab parandada komposiittäidisega või vahetada uue vastu. Laminaatide servades olevad kõrgemad kohad , mis jäävaad kokkuhammustamisel ebamugavalt ette, tuleb kindlasti lihvida madalaks., ei tohi jääda lootma,et need ise ajapikku kuuvad. Võimalik on ka  komposiitmaterjali  värvi tumenemine laminaadi all  (eriti suitsetajatel)
Kui hambaniit jääb kinni või igemeserva ärritus ei parane 2 nädala jooksul, tuleb kindlasti  hambaarsti juurde järelkontrolli minna.
Hea suuhügieeni korral võib Edelweiss laminaadi esteetiline eluiga olla kuni 5 aastat.